DÜNYA'NIN #1 NUMARALI KAŞMİR ÜRETİCİSİ

%100ORGANİKKAŞMİR

Moğol kaşmiri başkentte


 Büyükelçiliği ‘Moğolistan Tanıtım Günleri’ defilesi düzenledi. Defilede Moğol kaşmiri tanıtıldı. Büyükelçi Batsaikhan, Moğol kaşmirinin Türkiye’de satışa sunulmasından gurur duyduğunu söyledi

Büyükelçilik ve Gobi Mongolian Cashmere firmasının ortaklaşa düzenlendiği etkinlikte, 2017-2018 sonbahar-kış kaşmir kreasyonu tanıtıldı. Defilenin açılışında konuşan Büyükelçilik Başkatibi Solongo Batsaikhan, kültürler arası etkileşimlerin iki ülke arasındaki ilişkilere yapacağı katkılara vurgu yaptı. Batsaikhan, Moğolistan'ın en ünlü kaşmir markası Gobi firmasına yatırımlarından ötürü teşekkür ederek, "Gobi kaşmiri, Moğolistan'da kalite ve konfor demektir" dedi.

MODA SEVERLER KATILDI
Moğol kaşmirinin Türkiye'de satışa sunulmasından gurur duyduğunu belirten Batsaikhan, defilenin iki ülke kültürel ve ekonomik ilişkilerine fayda sağlayacağını kaydetti. Gobi Cashmere Türkiye Distribütörü Mustafa Gür de Moğolistan'da inşaat yatırımlarını değerlendirirken bu markayla tanışma fırsatı bulduklarını ifade etti. Gür, markanın 34 ülkede hizmet verdiğini ve dünyanın en iyi kaşmir üreticisi olduğunu, ilerleyen zamanlarda yeni şubeler açmayı planladıklarını belirtti. Etkinliğe, büyükelçilik çalışanları, firma temsilcileri ve moda severler katıldı.

Sabah-12 Kas 2017